
На сьогодні є тільки загальна вимога законодавства, що доходи, отримані через Інтернет, повинні оподатковуватись. Чіткого алгоритму дій при отриманні доходів через Webmoney та їх оподаткування немає.
А тепер декілька загальних зауважень.
Якщо громадянин регулярно займається (чи буде займатись) діяльністю , яка відноситься до підприємницької (за класифікатором КВЕД) , то він повинен зареєструватись підприємцем. Найпростішою системою є робота на єдиному податку, яка передбачає максимальну довіру держави до обліку підприємцем своїх доходів.
У Книзі обліку доходів по єдиному податку немає вимоги детально розписувати кожну операцію, можна за день вказати і загальну суму доходів, але щоб назва операції відповідала задекларованому виду діяльності. Також немає вимоги зберігати для перевірки підтверджуючі документи про отримані доходи. Але ці документи (квитанції, чеки, угоди) треба зберігати для себе. Хоча це малоймовірно, але треба бути готовому до факту,що вас можуть підставити, коли ви отримали дохід від клієнта в 1 тис. , а при перевірці цього клієнта виявлять бухгалтерські документи, згідно яких вам перерахували 100 тис. і у вашому квартальному звіті такої суми не буде. Тоді можлива перевірка і у вас. Якщо немає поважних причин, перевірки платників єдиного податку не проводяться .
В книгу обліку доходів і витрат, яку веде підприємець (єдиний податок), суми доходу заносяться не раз у місяць, а в день виникнення такого доходу. Показників небагато - дата, дохід, витрати. Щокварталу подається звіт майже по такій самій формі для контролю за межею в 500 тис. грн. Перевірити достовірність заповнення книги досить важко. Спрощена система так і задумана, щоб людям менше голову морочити і не вести документальне підтвердження своїх доходів по кожному рядочку книги. Держава надіється на добросовісних платників, які нічого не приховують.
- Тому перевірки таких підприємців проводять рідко, крім випадків, коли вони ще є платниками ПДВ,
- або використана інформація про рух коштів на банківських рахунках (якщо не відкрита кримінальна справа, то банк майже завжди відмовляється надавати),
- або ще інформація з довідки ф.№1ДФ, яку щокварталу подають юридичні особи про будь-які виплачені доходи громадянам і підприємці про доходи своїм найманим працівникам .
Тобто податкова може зачепитися тільки за такі офіційні джерела доходів і звірити із сумами в поданому звіті.
А щодо WebMoney - то в податкової дійсно руки ще до цього не дійшли. Спеціалістів данного профілю не хватає, тому довести , що ці переводи потрібно оподатковувати поки що важко.
Про штрафи. Штраф за неведення Книги обліку доходів застосувати дуже тяжко ( дірка в законодавстві). Штраф за те, що не зареєстрований підприємцем - від 340 до 780 грн.
Джерело: tax-ua.it-blogs.com
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.