Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » База оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯкий порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки/придбання товарів/послуг, що здійснюються згідно з договорами комісії, доручення та інших цивільно-правових договорів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін. Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за загальновстановленими правилами.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ та формування податкового кредиту комісіонером при здійсненні операцій з імпортування товарів за договором комісії, якщо сплата ПДВ при розмитненні імпортованих товарів здійснюється безпосередньо з розрахункового рахунку ком

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Під час ввезення комісіонером - імпортером платником ПДВ на митну територію України товарів датою виникнення податкових зобов'язань є дата подання митної декларації для митного оформлення, а датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов'язаннями. При подальшій передачі ввезених товарів комісіонером - імпортером комітенту податкові зобов'язання визначаються або на дату зарахування коштів від комітента, або на дату відвантаження таких товарів комітенту.

Читати далі »

Який порядок оподаткування операції з продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При здійсненні продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом, операції з продажу таких квитків підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0%. При цьому, винагорода, отримана агентом (повіреним) на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом, оподатковується ПДВ за ставкою 20%.

Читати далі »

Який порядок оподаткування в 2011 році операцій з постачання товарів та придбання товарів/послуг за договорами комісії, доручення та іншими цивільно-правовими договорами, що були укладені та операції за ними почали здійснюватись до 01.01.2011?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Оскільки для операцій з постачання товарів та придбання товарів/послуг за договорами комісії, доручення та інших цивільно-правових договорів перехідних положень нормами ПКУ не передбачено, то такі договори, що були укладені та операції за ними почали здійснюватись до 01.01.2011, підлягають оподаткуванню за правилами, визначеними п.4.7 ст.4 Закону №168.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у межах договорів комісії?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції - її власник (комітент). На послуги комісіонера, який залучається для продажу товарів на експорт, нульова ставка ПДВ не поширюється, при цьому отримана комісійна винагорода за надані комітенту послуги підлягає оподаткуванню за основною ставкою та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються. При отриманні комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортуються комісіонером, жодних податкових наслідків не виникає.

Читати далі »

Який порядок оподаткування операцій з постачання послуг з розрахунково-касового обслуговування, зокрема, приймання комунальних та інших платежів від ФО, які здійснюються повіреним за дорученням банку та чи оподатковується ПДВ винагорода, яку отримує повір

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операції з постачання послуг з розрахунково-касового обслуговування, зокрема, приймання комунальних та інших платежів від фізичних осіб, які здійснюються повіреним за дорученням банку, не є об'єктом оподаткування. Винагорода, яку отримує повірений в межах договору доручення з банком, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з реалізації квитків з міжнародного перевезення пасажирів і багажу за дорученням перевізника через автостанцію?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Базою оподаткування ПДВ у автостанцій за операціями з продажу квитків є вартість пасажирського квитка. Автобусна станція, утримуючи з пасажира ПДВ у складі вартості квитка, зобов'язана внести його до бюджету. У разі продажу автостанцією квитків перевізника на міжнародне перевезення пасажирів і багажу, які здійснюються ним за єдиним міжнародним перевізним документом, такі квитки підлягають оподаткуванню за ставкою 0%. При цьому, винагорода, отримана автостанцією за надані нею послуги з продажу квитків, оподатковується ПДВ в загальному порядку за основною ставкою, та на суму такої винагороди, автобусні станції виписують перевізнику податкову накладну.

Читати далі »

Як визначається база оподаткування ПДВ у разі постачання товарів/послуг без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами, у межах бартерних операцій?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.189.1 ст.189 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI у разі постачання товарів/послуг без оплати, з частковою оплатою їх вартості коштами, у межах бартерних операцій, натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у т...

Читати далі »

На яку дату виникають податкові зобов’язання у комітента та податковий кредит у комісіонера у разі якщо згідно з договором комісії покупець перераховує кошти за продані товари безпосередньо комітенту?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 На дату передачі комітентом комісіонеру товарів/послуг згідно з договором комісії, комісіонер має право збільшити суми податкового кредиту, а комітент повинен збільшити свої податкові зобов'язання. Податкові зобов'язання з ПДВ у комісіонера виникають на дату постачання товарів/послуг покупцю. У разі, якщо згідно з договором комісії, перерахування коштів або поставки інших видів компенсації вартості товарів/послуг покупцем здійснюється на користь комітента, то такий комітент при отримані коштів або компенсації вартості товарів/послуг, податкові зобов’язання не нараховує, за умови що передача товарів/послуг уже відбулася, а податкові зобов’язання за такою операцією вже задекларовані.

Читати далі »

Який порядок оподаткування комісійної винагороди у комісіонера за операціями з постачання товарів/послуг за договорами комісії, які звільняються від оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі коли за цивільно-правовими договорами, які не передбачають передачу права власності, здійснюються операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ, то комісійна винагорода в таких випадках підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою. При цьому платник податку, який здійснює постачання вищезазначених товарів на умовах таких договорів, на дату виникнення податкових зобов’язань виписує дві податкові накладні, одна з яких – на постачання звільнених товарів/послуг без ПДВ і друга – на послугу, пов’язану з постачанням, з ПДВ за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок формування боржником податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операцій з продажу через торгівельне підприємство арештованого державними виконавцями майна?

25.08.2011

Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби не надає відповіді на запитання, які стосуються дій та повноважень податкової міліції.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг тощо?

25.08.2011

Кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг тощо, необхідно розцінювати як компенсацію вартості товарів/послуг, яка включається до бази оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок формування торгівельним підприємством податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ при здійсненні операцій з продажу арештованого майна боржника?

25.08.2011

Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби не надає відповіді на запитання, які стосуються дій та повноважень податкової міліції.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з імпортування товарів за договором комісії, якщо сплата ПДВ при розмитненні імпортованих товарів здійснюється безпосередньо комітентом зі свого поточного рахунку?

25.08.2011

Під час ввезення на митну територію України товарів комітентом - імпортером платником ПДВ, який здійснює сплату ПДВ при розмитненні таких товарів безпосередньо зі свого поточного рахунку, датою виникнення податкових зобов'язань є дата подання митної декларації для митного оформлення, а датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за такими податковими зобов'язаннями. Тобто, враховуючи правила формування податкового кредиту, сплачений при імпорті товарів ПДВ на підставі належним чином оформленої ВМД включається до складу податкового кредиту комітента (власника товару) за умови використання імпортованих товарів в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. При цьому, комісіонер права на податковий кредит по імпортних товарах не має, а отримана в межах посередницьких договорів винагорода як оплата за послуги з придбання товарів у такого комісіонера підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою.

Читати далі »

Як визначається база оподаткування при здійсненні операцій з постачання вживаних товарів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі якщо платник податку провадить підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), що придбані в осіб, не зареєстрованих як платники податку, базою оподаткування є комісійна винагорода такого платника податку. У випадках, коли платник податку здійснює діяльність з постачання однорідних вживаних товарів, придбаних у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають передання права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.

Читати далі »

Який порядок визначення бази оподаткування, у разі постачання на митній території України ввезених (імпортованих) товарів, постачання яких здійснюється за регульованими цінами (тарифами)?

25.08.2011

У разі якщо платником ПДВ на митній території України здійснюється постачання ввезених (імпортованих) товарів, постачання яких здійснюється за регульованими цінами (тарифами), то платник ПДВ визначає базу оподаткування виходячи з договірної (контрактної) вартості таких товарів, визначених за такими цінами (тарифами).

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ та виписки податкової накладної за операціями з реалізації квитків на міжміські перевезення пасажирів за дорученням перевізника через автостанцію?

25.08.2011

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Оподаткування П...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ послуг з повернення проблемних боргів клієнтів, що надаються банківській установі повіреним (колекторною фірмою) у межах договору доручення?

25.08.2011

Відповідно до п. 189.4 ст. 189 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання ци...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів в межах дилерського договору та постачання товарів від одного дилера до іншого за розпорядженням дистриб’ютора в межах дистриб’юторського договору?

25.08.2011

Оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів здійснюється відповідно до р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. З метою отримання податкової консультації щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів в межах дилерського догово...

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ПДВ кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг, що оподатковуються за нульовою ставкою, та який порядок їх оподаткування?

25.08.2011

Кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг тощо, необхідно розцінювати як компенсацію вартості товарів/послуг, яка включається до бази оподаткування ПДВ. При цьому, якщо операції з постачання товарів/послуг відповідно до ст. 195 р. V Податкового кодексу України підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою, то суми штрафу, отримані за затримку оплати чи постачання таких товарів/послуг, також підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування послуг з перевезення пасажирів, їхнього багажу, вантажів транзитом через митну територію України та послуг, що пов’язані з таким транзитом?

25.08.2011

Операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням), звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Які підтверджуючі документи повинні надаватися до ОДПС при знищенні чи списанні ОФ, які вже не можуть використовуватися за первісним призначенням?

25.08.2011

До таких документів належать: акти на списання за типовою формою ("Акт на списання основних засобів", "Акт на списання автотранспортних засобів"), висновки відповідної експертної комісії щодо неможливості використання основних фондів за первісним призначенням.

Читати далі »

Який порядок визначення бази оподаткування при постачанні вживаних товарів (транспортних засобів) у фінансовий лізинг?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок визначення бази оподаткування ПДВ ОФ, у разі якщо на момент їх постачання договірна ціна таких ОФ є вищою за балансову вартість?

25.08.2011

У разі якщо на момент постачання основних фондів їх договірна ціна є вищою за їх балансову вартість, то база оподаткування таких основних фондів визначається виходячи з їх договірної ціни.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання у резидента на митній території України рекламних послуг повіреним - резидентом для довірителя - нерезидента за договором доручення?

25.08.2011

Оскільки місцем постачання резидентом - платником ПДВ рекламних послуг повіреному - резиденту є митна територія України, то операція з постачання таких послуг є об’єктом оподаткування ПДВ. Оскільки місцем постачання придбаних рекламних послуг повіреним – резидентом довірителю – нерезиденту є місце постачання їх за межами митної території України, то зазначена операція не є об’єктом оподаткування ПДВ, а тому повірений – резидент не має права на формування податкового кредиту при придбанні таких послуг.

Читати далі »

Чи нараховується ПДВ при отриманні комісіонером від комітента суми компенсації витрат (послуги банку, брокерські послуги, курсові різниці тощо), понесених таким комісіонером при імпорті товарів на митну територію Україну та сплачених ним з власного розрах

25.08.2011

Операції з постачання комісіонером комітенту раніше імпортованих товарів є об’єктом оподаткування ПДВ. Податкові зобов'язання комісіонером визначаються або на дату зарахування коштів від комітента, або на дату відвантаження таких товарів комітенту. База оподаткування раніше імпортованих товарів, що передаються комісіонером комітенту в межах договору комісії, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості, до складу якої включаються суми коштів, що сплачуються комітентом у зв'язку з компенсацією вартості витрат, понесених таким комісіонером при імпорті товарів на митну територію Україну та сплачених ним з власного розрахункового рахунку.

Читати далі »

Чи має право платник ПДВ, який здійснює переробку давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником, включити до складу податкового кредиту суми податку, сплачені ним при придбанні товарів/послуг, які використовуються ним для переробки давальницької с

25.08.2011

Платник ПДВ, який здійснює переробку давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником, має право включити до складу податкового кредиту суми податку, сплачені ним при придбанні товарів/послуг, які використовуються ним для переробки давальницької сировини, а також пов’язаних з адміністративними витратами (канцелярські товари, оренда офісу, електроенергія, теплоенергія, водопостачання тощо), за умови включення вартості цих витрат до складу вартості послуги з переробки та дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту.

Читати далі »

Як в податковій декларації з ПДВ та в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відображаються сплачені туристичним оператором при придбані туристичного продукту суми ПДВ, зазначені в податковій накладній, у разі якщо такі суми не включаються ним

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів за дорученням та за рахунок нерезидента?

25.08.2011

Право на застосування нульової ставки ПДВ має продавець товару – його власник. У повіреного – резидента, який здійснює операції з експорту товарів, що придбані за дорученням та за рахунок нерезидента, таке право відсутнє. Отримана повіреним - резидентом винагорода за надані нерезиденту послуги в межах договору доручення на придбання товарів підлягає оподаткуванню за основною ставкою ПДВ та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються. При отриманні продавцем - резидентом авансової оплати вартості товарів, що експортуються, жодних податкових наслідків не виникає.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування ПДВ кошти, що надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (в тому числі і орендованого)?

25.08.2011

Кошти, що надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (в тому числі і орендованого), включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

І Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу комісіонером товарів покупцю за ціною, що перевищує ціну, за якою товар був поставлений комітентом такому комісіонеру?

25.08.2011

Коротка: При продажу товарів покупцю за ціною, що перевищує ціну, за якою товар був поставлений комітентом, комісіонер нараховує податкові зобов’язання виходячи із фактичної ціни операції. Крім того, комісіонер зобов’язаний визначити податкові зобов’язання, виходячи з фактичної вартості послуг, н...

Читати далі »

ІІ Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу комісіонером товарів покупцю за ціною, що перевищує ціну, за якою товар був поставлений комітентом такому комісіонеру?

25.08.2011

(Початок див.І) Повна: Відповідно до п.189.4 ст.189 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі–ПКУ) базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вар...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення резидентом давальницької сировини нерезиденту для її переробки та ввезення готової продукції на митну територію України?

25.08.2011

При вивезенні резидентом давальницької сировини за межі митної території України для переробки її нерезидентом ПДВ не справляється та ставка 0% не застосовується. Оподаткування продуктів переробки (готової продукції) здійснюється зі сплатою ввізного мита, акцизного збору та ПДВ як при імпорті товарів, зокрема, сплата ПДВ здійснюється на підставі ВМД на такі продукти переробки.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з надання послуг у повіренного-резидента за договором доручення з довірителем нерезидентом, якщо повіренний надає послуги консультаційного характеру резидентам на митній території України та чи оподатковується його

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »