Порядок організації та ведення обліку витрат (доходів) з податку на прибуток та тимчасових різниць згідно з П(С)БО 17 та МСБО 12
Розбіжності між сумами податку на прибуток, визначеними за нормами податкового законодавства та згідно із стандартами бухгалтерського обліку, існували і існуватимуть напевне завжди, незважаючи ні на спроби зближення бухгалтерського та податкового обліку, ні на будь-які зусилля щодо спрощення процедур їх ведення.
Існування розбіжностей носить об’єктивний характер через наявність низки обставин, що його зумовлюють, а саме...
Читати далі »
Вплив дооцінки основних засобів на показники фінансової звітності товариства
Вплив дооцінки основних засобів на показники фінансової звітності Товариства.
Відповідно до п. 19 П(с)БО 7 "Основні засоби" сума дооцінки залишкової вартості об'єкта основних засобів включається до складу додаткового капіталу, а сума уцінки - до складу витрат, крім таких випадків...
Читати далі »
П(С)БО 17
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток"
Читати далі »Податкові різниці – 2011 рік
Бухгалтеру, який прочитав Положення бухгалтерського обліку "Податкові різниці" можна тільки поспівчувати, тому що це Положення викликає більше питань ніж відповідей. Наприклад: що робити з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток". Напевно логічно було б в Наказі № 27, визначити подальшу долю П(С)БО 17.
Що однозначно зрозуміло, це те що постійні різниці таки прийдеться визначати - пункт 11 Наказу № 27 ": Дані про тимчасові та постійні податкові різниці, які мають враховуватися при визначенні податкового прибутку (збитку) звітного періоду, що наведені у відповідних регістрах бухгалтерського обліку, узагальнюються у зведеному регістрі та використовуються для складання відповідних форм фінансової звітності".
Читати далі »