Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Податк. облік Архів » ПДФО »

Щодо складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку

Надрукувати документ
www.ligazakon.ua
16.03.2009

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.01.2009 р. N 165/6/17-0716

ТОВ "Баланс-Клуб" 

 

 

Державна податкова адміністрація України розглянула <...> лист <...> і повідомляє.

Згідно із пп. 4.3.2 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон) до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, з урахуванням норм п. 9.10 ст. 9 цього Закону, а згідно із пп. 4.2.15 ст. 4 Закону до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої розраховується згідно з п. 9.10 ст. 9 цього Закону.

Сума витрат платника податку на відрядження, що не включаються до загального оподатковуваного доходу, тобто не підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, розраховується згідно з пп. 5.4.8 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", постановою КМУ від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон", Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом МФУ від 13.03.98 р. N 59, який зареєстровано в Мін'юсті України 31.03.98 р. за N 218/2658, та іншими нормативними документами з цих питань.

Відповідно до пп. 2.1 та 2.2 п. 2 Розділу I Інструкції витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях або проїзних документів, оплачуються відрядженими за рахунок добових.

Відшкодування витрат вартості проживання понад установлені граничні норми та оплата витрат на перевезення понад 30 кілограмів багажу для державних службовців, а також інших осіб, які відряджаються підприємствами, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, здійснюються згідно з підтвердними документами в оригіналі лише із дозволу керівника.

Витрати на проїзд відрядженого працівника в м'якому вагоні, на суднах морського флоту в каютах, що оплачуються за 1 - 4-ю групами тарифних ставок, на суднах річкового флоту в каютах 1-ї і 2-ї категорій, а також повітряним транспортом за квитками 1-го класу та бізнес-класу відшкодовуються в кожному окремому випадку з дозволу керівника підприємства згідно з поданими проїзними документами.

При цьому відповідно до вказаного пп. 2.2 Інструкції витрати, відшкодовані згідно з абзацами першим та другим цього пункту, не є надміру витраченими коштами.

 

Заступник Голови  

С. Лекарь 

 

 

* * *

ТОВ "БАЛАНС-КЛУБ"

ЛИСТ

Державній податковій адміністрації України 

 

 

 

 

Щодо оподаткування суми перевищення видатків на проживання працівників бюджетних установ

ТОВ "Баланс-Клуб" просить надати роз'яснення щодо оподаткування суми перевищення видатків над установленими нормами на проживання працівникам бюджетних установ, направленим у відрядження.

Суть питання

Відшкодування витрат вартості проживання понад установлені постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" (далі - Постанова N 663) граничні норми державним службовцям, а також іншим особам, які відряджаються установами, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, здійснюються згідно з підтвердними документами в оригіналі лише з дозволу керівника (п. 2.2 Розділу II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. N 59).

Чи можна вважати різницю між граничною сумою, установленою Постановою N 663, та сумою фактичних витрат на проживання у даному випадку:

  • сумою, яка не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу відрядженого працівника (пп. 4.3.2 Закону України від 22.05.2003 р. N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб");
  • сумою, яка включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу відрядженого працівника (пп. 4.2.15 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб").

 

Заступник генерального директора 

І. Сторчоус 

 

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.