Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Податк. облік Архів » ПДВ

Податок на додану вартість



  

Закон України "Про податок на додану вартість"

06.06.2010

Закон України "Про податок на додану вартість" із останніми змінами та доповленнями від 18.02.2010 р.

Читати далі »

Щодо обліку ПДВ за операціями в межах агентського договору

АК "Центр професійного аудиту"
21.04.2008

Просимо надати відповідь з наступного питання: Чи виникає у нас право на відшкодування ПДВ Принципалом у випадку коли ми (Агент) в рамках виконання агентської угоди замовляємо роботи, послуги у неплатника ПДВ, виписуємо податкову накладну Принципалу, а акт виконаних робіт надаємо без ПДВ? Я що "так" , то як відобразити таку операцію в бухгалтерському обліку?

Читати далі »

Облігації, квадратні метри та ПДВ

Венiамiн Кабанов
28.03.2008

Товариство з обмеженою відповідальністю ХХХ, що є юридичною особою згідно з чинним законодавством України, з метою залучення інвестицій (грошових коштів) від фізичних та юридичних осіб для фінансування будівництва об'єкту житлового будівництва має намір здійснити випуск безпроцентних цільових облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця площі приміщень такого об'єкту будівництва, та погашення яких може здійснюватися шляхом поставки товару (відповідної площі приміщень в об'єкті будівництва) відповідно до вимог, встановлених умовами розміщення таких облігацій.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність" об'єктами інвестиційної діяльності не можуть бути об'єкти житлового будівництва, фінансування спорудження яких здійснюється з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління. Інвестування та фінансування будівництва таких об'єктів може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця такої нерухомості.

ТОВ ХХХ має намір здійснювати публічне (відкрите) розміщення безпроцентних (цільових) облігацій через організований ринковий механізм шляхом їх розміщення (продажу) на фондовій біржі, тобто за ринковими цінами, що склалися на день розміщення облігацій на фондовій біржі.

Порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів, у тому числі з використанням цільових облігацій, регулюється Законом України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон про ПДВ).

Відповідно до п.4.8 ст.4 Закону про ПДВ, у разі коли платник податку здійснює за згодою векселедержателя зустрічну поставку товарів (послуг) замість грошового погашення суми боргу, зазначеного у векселі (або іншому борговому інструменті, в даному випадку - облігації), базою оподаткування є договірна вартість таких товарів (послуг), але не нижче за звичайні ціни без врахування дисконтів або інших знижок з номіналу такого векселя, а за процентними векселями - договірна вартість таких товарів (послуг), але не нижче за звичайні ціни, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу такого векселя.

Читати далі »

Щодо бухгалтерського та податкового обліку операцій у межах договорів доручення (агентських договорів)

АК "Центр професійного аудиту"
21.04.2008

Щодо бухгалтерського та податкового обліку операцій у межах договорів доручення (агентських договорів)

 

Облік зазначених операцій доцільно розглянути у трьох випадках:

 

1) поставка товарів здійснюється від третьої сторони (платника ПДВ) до довірителя через повіреного;

2) поставка товарів здійснюється від третьої сторони (неплатника ПДВ) до довірителя через повіреного;

3) поставка товарів здійснюється від третьої сторони до довірителя напряму.

 

 

Читати далі »

Продаж легкового автомобіля, який не введено в експлуатацію: необхідність реєстрації в органах внутрішніх справ та право на податковий кредит з ПДВ

Венiамiн Кабанов
28.03.2008

У разі, коли Підприємство бажає продати власний автомобіль, необхідно з’ясувати, чи потрібно йому проходити для цього додаткові реєстрації. Документом, що регулює дане питання, є ...

Читати далі »

Щодо контролю за правомірністю реєстрації філій в якості платників податку на додану вартість

www.ligazakon.ua
03.06.2008

...платник податку, до складу якого входять філії та інші структурні підрозділи платника податку, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних.

Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість...

 

Читати далі »

Получить возмещение НДС станет еще сложнее

30.09.2008

В случае утверждения подготовленных в ГНАУ рекомендаций по выполнению судебных решений по возмещению НДС получить возмещение станет еще сложнее. В основном - по причине их абсурдности.

 

Читати далі »

Утримання комісійної винагороди та бюджетне відшкодування

13.10.2008

...в основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків з постачальниками за придбані товари (послуги), а якщо постачальник - нерезидент, то з бюджетом (в частині податку на додану вартість).

...у разі якщо комісійна винагорода не перераховується комітентом комісіонеру, а утримується останнім з вартості проданого ним товару, при перерахуванні коштів комітенту, то суми податку, визначеного у сумі такої винагороди, до складу бюджетного відшкодування не включаються.

 

Читати далі »

Обмін корпоративними правами: можливі варіанти та проблеми

Венiамiн Кабанов
29.10.2008

Ситуація: Підприємство 1 має намір набути право власності на корпоративні права Підприємства 2, передаючи останньому належні йому корпоративні права.

Розглянемо можливі варіанти здійснення цієї операції між двома Підприємствами...

 

Читати далі »

Як не платити ПДВ?

Ернест Бобров
29.10.2008

Фірма має дочірнє підприємство, яке надає послуги головному підприємству. Операцій, звільнених від оподаткування, ДП не здійснює. Чи існують які-небудь варіанти перерахування коштів дочірньому підприємству, які не обкладалися б ПДВ?

 

Читати далі »

Щодо Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

24.11.2008

Щодо Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

 

Читати далі »

Щодо порядку заповнення податкової декларації з податку на додану вартість та додатків до неї

21.01.2009

ДПА зазначає, декларація з податку на додану вартість та додатки до неї можуть бути заповнені як від руки, так і надруковані за допомогою принтера. На магнітних носіях декларація подається лише за бажанням платника податку.

 

Читати далі »

Щодо невизнання податковим органом податкової декларації з ПДВ

21.01.2009

Може бути не визнана як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.

 

Читати далі »

Конспект бухгалтера: бухгалтерські записи з відображення в бухобліку ПДВ

26.02.2009

Конспект бухгалтера: бухгалтерські записи з відображення в бухгалтерському обліку податку на додану вартість

 

Читати далі »

Методичні рекомендації щодо виправлення платниками помилок, самостійно виявлених ними в податковій декларації з податку на додану вартість

28.04.2009

Если в результате самостоятельного исправления ошибки уменьшается сумма, заявленная в предыдущем периоде к возмещению из бюджета, при начислении штрафа необходимо обратить внимание на то, была ли эта сумма возмещена плательщику или нет. В случае если заявленная к возмещению из бюджета сумма возмещена плательщику полностью, то штраф в размере 5 процентов начисляется на сумму исправления ошибки. Если же заявленная в предыдущей декларации к возмещению из бюджета сумма не была плательщику возмещена, то штраф в размере 5 процентов не начисляется. Особого внимания при начислении штрафа требуют случаи, когда уменьшается заявленная в предыдущем периоде к возмещению из бюджета сумма, которая была возмещена из бюджета частично.

 

Читати далі »

Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість

19.05.2009

Унести зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом ДПА України від 30.05.97 N 166, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.07.97 за N 250/2054 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.2008 N 159)

Унести зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої), затвердженої наказом ДПА України від 23.10.98 N 499, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.11.98 за N 715/3155 (у редакції наказу ДПА України від 17.03.2008 N 159)

Затвердити для платників податку - переробних підприємств, які згідно із пунктом 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" суми податку на додану вартість, що повинні сплачуватися до бюджету за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовують виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі, форму податкової декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства)

 

Читати далі »

Про податок на додану вартість (Лист ДПА № 10191/7/16-1517 від 18.05.2009 р.)

03.06.2009

Про податок на додану вартість (Лист ДПА № 10191/7/16-1517 від 18.05.2009 р.)

 

Читати далі »

НДСные баталии: власть против закона и налогоплательщиков

www.ligazakon.ua
04.08.2009

Кабмин, примерив роль законодателя, распорядился судьбой плательщиков НДС, причем не в пользу последних. Что делать?

Вот уже почти месяц правительственно-налоговая политика не перестает поражать налогоплательщиков, вызывая совершенно разнообразные эмоции от полного замешательства до откровенного гнева. О последних сюрпризах в вопросах администрирования НДС не слышал, кажется, только глухой.

 

Читати далі »

А может все таки отменят?

18.08.2009

У Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики надходять численні скарги від платників податку на додану вартість щодо відповідності розпоряджень Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року N 757-р "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)" та від 17 липня 2009 року N 838-р "Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість"  нормам Конституції України, Закону України "Про податок на додану вартість", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

 

Читати далі »

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів

20.08.2009

Внесено зміни до порядку оподаткування ПДВ міжнародних перевезень.

Закон набирає чинності з 01.09.2009 р.

 

Читати далі »

КМУ-шные новшества по НДС отменены!

04.09.2009

Указом Президента відмінено:

пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року №757-р «Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)»;

розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №838-р «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість».

 

Читати далі »

Шаблон наборки даних декларацій з ПДВ

04.12.2009

Шаблон наборки даних декларацій з ПДВ - таблиця, яка дуже допомагає у роботі бухгалтерам та аудиторам, оскільки дає можливість бачити у зручному вигляді показники декларацій з ПДВ за певний період (квартал, рік чи більше).

Заголовки граф таблиці відповідають аналогічним за назвою рядкам декларації з ПДВ. Для спрощення сприйняття, щоб не розбивати на 2 колонки, показники окремих граф у таблиці зазначаються зі знаком «мінус». 

Крім цього, у шаблоні підсумки підбиваються за квартали, із-за чого дуже зручно порівнювати обсяги продажу та, у окремих підприємств, обсяги придбання з обсягами, зазначеними у деклараціях з податку на прибуток.

Перехідне сальдо розрахунків з бюджетом дає можливість бачити реальний стан справ зі сплатою ПДВ на підприємстві.

Дані податкових декларацій з ПДВ набагато зручніше звіряти з даними бухгалтерського обліку по субрах. 6415 використовуючи дані цієї наборки, ніж перелистувати самі декларації за кожен місяць.

Рекомендується використовувати наборку при проведенні перевірки податкового обліку  чи для самоконтролю при складанні декларацій з ПДВ.

 

Читати далі »

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану вартість

03.12.2009

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану вартість

 

Читати далі »

Щодо окремих питань справляння податку на додану вартість

15.12.2009

Державна податкова адміністрація України надсилає для відома та використання в роботі відповіді на окремі питання справляння податку на додану вартість, що найчастіше надходять від платників податку та працівників органів державної податкової служби.

Додаток: перелік на 34 арк.

 

Читати далі »

Реорганизация юр. лица путем преобразования не приводит к увеличению НО по НДС

04.03.2010

Передача согласно распределительному балансу или передаточному акту основных фондов, товарно-материальных ценностей, денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других активов и обязательств по решению собственников или уполномоченного ими органа при образовании нового предприятия путем реорганизации не является операцией поставки совокупных валовых активов или товаров, услуг. Таким образом, реорганизация юридического лица путем преобразования не приводит к увеличению налоговых обязательств по налогу на добавленную стоимость на основании подпункта 3.2.8 пункта 3.2 статьи 3 и подпункта 7.4.1 пункта 7.4 статьи 7 Закона N 168.

 

Читати далі »

Швейцарский НДС как элемент международного налогового планирования

Колосова Л.А.
11.03.2010

На современном  этапе развития мировой  экономики бизнес приобретает все более интернациональный характер. Транснациональные корпорации существуют уже давным-давно, но в наше время  глобализации и сети Интернет на международную арену все больше выходит средний, а то и мелкий бизнес.

При выходе на международный рынок следует учитывать, что разные страны мира не только обладают весьма отличающимися природными, трудовыми и финансовыми ресурсами, но и имеют подчас радикально отличающиеся налоговые системы. Причем речь идет не только о ставках, отличаться могут даже сами принципы взимания налогов. Помимо национальных законодательств налоговые вопросы в международном бизнесе регулируются  соглашениями, заключенными между отдельными странами.

Международный бизнес в построении схемы своей работы обязательно учитывает степень налоговой привлекательности стран, где ему предстоит действовать. Более того, в определенных случаях именно налоговые соображения играют определяющую роль для выбора места деятельности тех или иных подразделений компании...

 

Читати далі »

Администрирование НДС в соответствии со швейцарским законодательством

Колосова Л.А.
16.03.2010

 

Налогоплательщик обязан честно предоставлять Швейцарскому налоговому управлению сведения, которые могут иметь значение для определения размера налога. При этом сохраняется право на профессиональную тайну. Носители профессиональной тайны обязаны предъявлять бухгалтерские книги или иную учетную документацию, но могут закрывать имена и адреса клиентов ( кроме части, необходимой для определения статуса резидента ) или заменять их кодами.

Налогоплательщики обязаны хранить бухгалтерские книги, документы и прочую деловую и учетную документацию до наступления срока абсолютной исковой давности налогового требования. Законом о налоге на добавленную стоимость  право  на определение налогового требования установлено сроком в 10 лет, по истечении периода налогообложения, в котором возникло налоговое требование. Документацию, используемую для расчета предварительного вычета из доходов и размера потребления для собственных нужд необходимо хранить в течении 20 лет.

Читати далі »

Щодо букв та інших символів у номерах податкових накладних

29.03.2010

Відповідно до пункту 19 Порядку N 165 у разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму поставки товарів (послуг), визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, виходячи з фактичної ціни поставки, другу - на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. Номер податкової накладної, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, повинен через дріб містити позначку "ЗЦ". Така податкова накладна покупцю не надається; усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Таким чином, діючий порядок нумерації податкових накладних установлено за принципом повної чисельної послідовності натуральних чисел, тобто: 1, 2, 3, 4 тощо, а застосування інших принципів нумерації не передбачено (за винятком випадків, передбачених пунктами 3 та 19 Порядку N 165).

Читати далі »

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (№ 2275)

24.06.2010

У 2010 році в складі валових витрат платника податку враховується тільки 20% суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, що утворився станом на 1 січня 2010 року.

Платники податків зобов'язані подавати до органів ДПС разом з податковою декларацією з ПДВ за звітний період копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за цей період в електронному вигляді.

До складу податкового кредиту наступного періоду включається тільки оплачена частина від'ємного значення. Не оплачена частина повинна враховуватися в декларації окремим рядком, його можна буде включити до складу податкового кредиту тільки починаючи з першого звітного періоду 2011 р.

Органи ДПС отримали право з метою перевірки дотримання податкового законодавства здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю на всіх підприємствах незалежно від форм власності та підпорядкування.  У разі отримання інформації про ухилення від сплати податків платником податків або найманим працівником, у т. ч. внаслідок неукладення трудового договору, органи ДПС мають право провести позачергову податкову перевірку такого платника податків без його попереднього попередження.

Збільшено строки проведення податкових перевірок:

- планова виїзна - 30 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 20 р. дн.;

- позапланова виїзна - 15 р. дн., а щодо СМП - 10 р. дн.;

- продовження планової виїзної - 15 р. дн., щодо СМП - 10 р. дн.;

- продовження позапланової виїзної - 10 р. дн.      Також запроваджується можливість для податківців призупинити як планову, так і позапланову перевірку на період до 30 робочих днів.

Заборонено продавати на товарній біржі речі, визначені індивідуальними ознаками, якщо вони не продаються як партія, а також будь-які товари, що були у вживанні, включаючи транспортні засоби, і капітальні активи.

Читати далі »

Налоговая жгет в лучших традициях налоготворчества...

02.07.2010

Закон 2275 в части НДС вступает в силу с июля 2010 г., а налоговая уже разослала письмо, что отражение по новому порядку происходит уже с декларации за июнь (подают то ее в июле). А как же быть с тем, что до 16.06.10 Закон еще не действовал? Видимо, закон обратной силы во времени не имеет, но только не для налоговой. Читайте сами... 

Читати далі »

С датами актов мухлевать низя!

05.08.2010

Факт підписання в квітні акта виконаних послуг по перевезенню товару, фактичне перевезення якого відбулось в березні, є порушенням правил ведення бухгалтерського обліку і відповідно податкового обліку.

Читати далі »

Щодо порядку заповнення Довідки щодо залишку сум від'ємного значення попереднього податкового періоду, які після бюджетного відшкодування включаються до складу податкового кредиту наступного податкового періоду

05.08.2010

У зв'язку з надходженням запитів від платників податків та податкових органів щодо порядку заповнення Довідки щодо залишку сум від'ємного значення попереднього податкового періоду, які після бюджетного відшкодування включаються до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) з урахуванням положень Закону України від 20 травня 2010 року N 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" Державна податкова адміністрація України повідомляє...

Читати далі »

Приклади заповнення податкових декларацій з ПДВ з урахуванням норм Закону N 2275-VI

05.08.2010

У податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року до рядка 23.2 включається значення рядка 26 податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року в частині сум податку, сплачених постачальникам у попередніх податкових періодах.

Залишок значення рядка 26 в частині сум податку, по яких не проведено розрахунки з постачальниками, відображається у зазначеному рядку до моменту формування податкової звітності за звітний період, наступний за періодом у якому будуть проведені розрахунки з постачальниками.

Читати далі »

Методичні рекомендації щодо взаємодії (орієнтовного алгоритму дій) органів державної податкової служби при скасуванні державної реєстрації

04.10.2010

Державна податкова адміністрація України з метою формування належної доказової бази у справах про скасування державної реєстрації суб'єктів господарювання, налагодження належної взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при встановленні місцезнаходження платника податків, анулюванні свідоцтва платника ПДВ, уникнення безпідставного відшкодування ПДВ, руйнування схем ухилення від оподаткування та у зв'язку із набранням чинності Законом України від 20.05.2010 N 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" направляє для використання в роботі Методичні рекомендації щодо взаємодії (орієнтовного алгоритму дій) органів державної податкової служби при скасуванні державної реєстрації суб'єктів господарювання, анулюванні свідоцтва платника ПДВ (у т. ч. через процедуру банкрутства та/або скасування державної реєстрації)

Читати далі »

Про податкові накладні, отримані у періодах, відмінних від періодів їх виписування

04.10.2010

Податкові накладні, обґрунтовано отримані у періодах, наступних за періодами їх виписки, відображаються у розділі I реєстру отриманих та виданих податкових накладних за датою їх отримання. Податковий кредит, сформований на підставі таких податкових накладних, розшифровується у розділі II додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів" до податкової декларації з податку на додану вартість із зазначенням періоду виписки податкових накладних і відповідно декларується у рядку 10.1 податкової декларації.

Читати далі »

Про базу ПДВ при ліквідації ОФ за самостійним рішенням

04.10.2010

Що стосується ліквідації основних фондів, то пунктом 4.9 статті 4 Закону визначено, що якщо основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій платником податку, а також у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як поставка таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такої поставки, а для основних фондів групи 1 - за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості.

Читати далі »