Амортизация основных средств для целей налогового учета с 01.04.2011 г.
Если общая стоимость всех групп основных средств по данным бухучета меньше общей стоимости всех групп основных фондов по данным налогового учета на дату вступления в силу р. III НКУ, то временная налоговая разница, возникающая в результате такого сравнения, амортизируется как отдельный объект с применением прямолинейного метода в течение трех лет.
При этом если общая стоимость всех групп основных средств по данным бухучета больше, то возникающая разница амортизируется на общих основаниях.
Читати далі »Податковий кодекс та утримання материнських компаній
Статтею 139.1.7 Податкового кодексу „витрати на утримання органів управління об'єднань платників податку, включаючи утримання материнських компаній, які є окремими юридичними особами" не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.
Ця норма, за виключенням заміни слова „холдингових" на „материнських", перенесена до Податкового кодексу з статті 5.3.6 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств". Однак, вважаючи, що сукупність материнської компанії та контрольованих нею дочірніх компаній є холдинг...
Читати далі »Щодо інвентаризації на 01.04.2011 р.
Якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку менша, ніж загальна вартість усіх груп основних фондів за даними податкового обліку на дату набрання чинності розділом III цього Кодексу, то тимчасова податкова різниця, яка виникає в результаті такого порівняння, амортизується як окремий об'єкт із застосуванням прямолінійного методу протягом трьох років.
При цьому, якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку більша, то різниця, яка виникає, амортизується на загальних підставах.
Читати далі »Новое обложение прибыли: доходы — сразу, затраты — как-нибудь потом
Вследствие непродуманного механизма перехода от принципа „первого события" к методу начислений в течение первого производственного или торгового цикла доходы у предприятий будут в полном объеме, а вычитаемых из них затрат не останется: под сегодняшние отгрузки они уже были показаны ранее, а затраты текущие должны ждать отгрузок будущих, откладываясь, таким образом, аж до завершения цикла.
Причем стандартные перечисления в офшор (в том числе через кучу посредников) никого тоже не спасут. Это вам не „первое событие", когда такие перечисления уменьшали налог сразу, - теперь им придется в общем порядке ждать отгрузки того, что будет произведено из как бы купленного за эти деньги.
Максимум, что в состоянии сделать предприятия, - это увязывать текущие траты с ближайшими реализациями или показывать так называемые прочие расходы общего характера, сразу уменьшающие прибыль (в связи с чем, видимо, будет много рекламы и маркетинга)...
Читати далі »Нематериальные активы в бухгалтерском и налоговом учете
Начисление амортизации в целях налогообложения осуществляется предприятием по методу, определенному предприятием самостоятельно и утвержденному приказом об учетной политике с целью составления финансовой отчетности.
Следует обратить внимание на то, что начислению амортизации для целей налогового учета с 01 апреля 2011 г. должно предшествовать получение данных инвентаризации основных средств, прочих необоротных и нематериальных активов по группам в соответствии с п. 145.1 ст. 145 Налогового кодекса Украины.
Читати далі »Украина: о планах поддержки положений раздела III "Налог на прибыль предприятий" Налогового кодекса Украины в типовых конфигурациях "1С"
Фирма "1С" в информационном письме №12809 от 14.12.2010 известила пользователей и партнеров о предварительных планах выпуска версий типовых конфигураций для Украины на платформах "1С:Предприятие 8" и "1С:Предприятие 7.7" с поддержкой положений раздела III "Налог на прибыль предприятий" Налогового кодекса Украины (далее "раздел 3 НК Украины"), который вступил в силу 1 апреля 2011 года.
В версиях конфигураций с поддержкой раздела 3 НК Украины не планируется поддерживать ведение налогового учета в соответствии с утратившим силу Законом Украины "О налогообложении прибыли предприятий" и следовательно после перехода на новые версии (редакции) учетные данные I квартала 2011 года будут сохранены в информационных базах в режиме "закрытого периода" (без возможности перепроведения документов).
Затверджено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства
Наказом ДПА України № 114 від 28.02.2011 р. затверджено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.
Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, а саме з 11.04.2011 р. (Офіційний вісник України, 2011, N 25 (11.04.2011), ст. 1034)
Декларація на прибуток – розшифрувати все !
Детальна розшифровка сум та назв витрат, зазначених у рядку ... додатка, подається платником податку у довільній формі !!! Якщо бухгалтер надасть розшифровку інших витрат у сумі 100 тисяч гривень, а 10 гривень з цієї суми не розшифрує, то податковий інспектор не прийме цієї декларації - і поскаржитись нема підстав !
Читати далі »Чи необхідно зазначати статус платника податку у договорах після 01.04.2011 р.?
Податковий кодекс України не містить норми, яка передбачає визначення в договорі або будь-якому іншому документі статусу платника податку - продавця таких товарів (робіт, послуг) в цілях оподаткування прибутку підприємств.
Читати далі »Щодо визначення сум добових витрат на відрядження працівників в межах України
Сума добових витрат в межах України для державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, складає 30 гривень. Для платника податків, які фінансуються за рахунок власних коштів, сума добових витрат в межах України повинна не перевищувати 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу.
При цьому сума добових визначається згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами, що підтверджують відповідні витрати, за відсутності наказу добові витрати не виплачуються.
Читати далі »Щодо порядку подачі уточнених декларацій з податку на прибуток
Для складання звітності наказ N 114 набуває чинності "з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення", тобто з 01.07.2011. Відповідно:
- звітність з податку на прибуток за I кв. 2011 року в строк до 10.05.2011 подається за формою, встановленою наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2003 N 143, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 08.04.2003 за N 271.
- звітність з податку на прибуток за податкові періоди, починаючи з податкового періоду "II квартал" 2011 року подається за формою податкової декларації, визначеною наказом N 114. Вперше подання податкової звітності за такою формою здійснюватиметься до податкових органів з 01.07.2011.
- виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданих платником податкових деклараціях, шляхом подання нової декларації за минулі податкові періоди здійснюється до 01.07.2011 за формою декларації, передбаченої наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2003 N 143, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.04.2003 за N 271.
- виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданих платником податкових деклараціях, шляхом подання нової декларації за минулі податкові періоди здійснюється після 01.07.2011 за формою декларації, передбаченої наказом N 114 (абзац 1 п. 50.1 ст. 50 Кодексу).
До введення в експлуатацію нового програмного забезпечення по алгоритмах контролю для приймання та автоматизованої обробки податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та додатків до них, звітна та уточнююча податкові декларації з податку на прибуток з додатками подаються по формі, встановленій наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2003 N 143, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 08.04.2003 за N 271, та застосовуються діючі алгоритми контролю для приймання та автоматизованої обробки податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та додатків до них.
Читати далі »Щодо правил визначення витрат платника податку
В умовах дії Податкового кодексу України валові витрати з придбання товарів, що включаються до собівартості, в податковому обліку слід врахувати в національній валюті за офіційним курсом на дату визнання доходів від реалізації таких товарів, а у разі здійснення передоплати - на дату оплати таких товарів.
Читати далі »Щодо врахування збитків, які виникли до 01.01.2011 р.
Враховуючи вищевикладене, оскільки норми Податкового кодексу України є схожими з нормами Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", збитки, сформовані в рамках дії Закону, не мають строку давності, та повинні враховуватись у від'ємному значенні з податку на прибуток у II кварталі 2011 року до повного погашення такого від'ємного значення.
Позиція, яка викладена фахівцями СПКУ, співпадає з позицією, викладеною ДННУ "Академія фінансового управління" в аналітичних матеріалах по роз'ясненню проблемних питань застосування норм податкового законодавства, які були представлені на кущових семінарах для працівників органів ДПС та платників податку в Києві, Харкові, Львові та Сімферополі.
Звертаємо увагу, що згідно зі згаданими листами ДПСУ, на використання 80 % збитків, сформованих до 2011 року, податковий орган у своєму роз'ясненні дає лише 1 квартал, хоча світова практика говорить, що для покриття збитків необхідно не менше 1 року в період сталого економічного зростання та не менше 3 років в період кризи.
<...>
Враховуючи вищевикладене, просимо зобов'язати ДПС України, по-перше, відкликати листи від 08.09.2011 р. N 828/3/15-1212 та від 08.09.2011 р. N 24240/7/15-1217 як такі, що суперечать вимогам ПКУ, а по-друге, негайно припинити практику видачі листів, які суперечать вимогам ПКУ.
Читати далі »Про податкові декларації
Декларації з податку на прибуток за 2011 рік подаються за старими формами, а починаючи з 1 кварталу 2012 р. - за новими...
Читати далі »Узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення доходу та витрат за операціями з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг)
Публікуємо узагальнюючу податкову консультацію, у якій висновок, м'яко кажучи, "притягнутий за вуха". Якщо уважно почитати Податковий кодекс, то можна дійти висновку, що при безоплатній передачі платнику податку на прибуток на загальних засадах дохід від продажу є, але вимоги про те, що його розмір визначається за звичайними цінами - немає. Мабуть, розраховуючи на те, що не кожен бухгалтер буде вникати у такі тонкощі, податкова служба вирішила висловити свою вагому думку. Податкова все спростила, як завжди, на користь бюджету. Коротко послання платнику податку таке: "Не заморочуйтесь на тому, хто отримувач безоплатно наданих товарів чи послуг. Нараховуйте у всіх випадках безоплатної передачі дохід виходячи із звичайних цін!" Що тут сказати? Податкова сказала - робіть...
Читати далі »Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення
З 01 вересня 2013 року звичайні ціни застосовуються до контрольованих операцій, якщо сума розрахунків з одним контрагентом перевищує 50 млн. грн. (без ПДВ).
Читати далі »