
У дитинстві майже кожен хлопчик мріє стати космонавтом, льотчиком, „мільйонєром", а дівчинка фотомоделлю, зіркою, закохатися у принца на білому коні та згодом вийти заміж за олігарха. Згодом життя вносить корективи у свідомість підростаючого покоління і осягнувши реальність хлопчики починають працювати міліціонерами, пожежниками, охоронниками, вантажниками і т.д., а дівчатка секретарями, перукарами, офіціантками та бухгалтерами. І якщо за радянських часів дуже часто працювали на одній роботі майже до самої пенсії, то на сьогодні, в часи інфляції та безробіття, життя змінилося корінним чином, оскільки переважній більшості громадян доводиться дуже часто змінювати роботу. У зв'язку з цим, у кожного працівника виникає бажання мати професію, яка б забезпечила гарантію зайнятості та стабільне джерело доходу для сім'ї.
„Если в бюджет семьи каждую неделю, каждый месяц и каждый год не поступает устойчивый поток денег, то такой семье жизнь осточертеет, даже если она сплошь состоит из святых." (П.Самуэльсон)
Саме з цієї причини починають цінитися професії, які дають великі можливості для працевлаштування. Погодьтесь, що шахтарю знайти роботу за спеціальністю, скажімо у Бердичеві, задача як мінімум нереальна.
Однією з таких професій є професія бухгалтера.
На сьогоднішній день „бухгалтер" - є однією із найпоширеніших професій. Чим же викликана її така популярність?
Не вдаючись до історії виникнення бухгалтерського обліку можна із упевненістю заявити, що фінансові і облікові спеціальності стали популярними в Україні на початку 90-х років із набуттям незалежності країною.
Без перебільшення можна сказати, що за часів планової економіки дуже перспективною вважалася професія інженера. У повазі буди професії вчителя, лікаря, тощо. Передумовою цьому служила система оплати праці, притаманна плановій економіці. Зарплата зазначених категорій працівників фінансувалася із бюджету, який за часів планової економіки характеризувався відносною стабільністю.
З набуттям незалежності Україною у перші роки державний бюджет і фінансова система країни суттєво похитнулися як наслідок фінансової кризи, гіперінфляції, тощо. Професії, що так довго займали провідні місця в рейтингу популярності, почали здавати свої позиції. Бажання лікувати і вчителювати пропадало так же швидко, як швидко падав реальний рівень доходів. У кого буде бажання працювати інженером за символічний оклад, який крім того ще й несвоєчасно виплачують, коли необхідно забезпечувати сім'ю. Внаслідок таких зрушень почали набувати популярність "грошовиті" професії, де зарплата була достойною, відповідала рівню реальних потреб і виплачувалася своєчасно. У переважній більшості бюджетних установ такого вже не було. Проте у сфері реального бізнесу такі тенденції розпочинались. І що є характерним, однією із самих високооплачуваних категорій працівників на підприємствах, крім керівництва, ставали фінансові працівники, в тому числі і працівники бухгалтерій.
Чим же професія бухгалтер вирізняється серед інших професій?
Почнемо з хорошого.
Усім відомо, що головний бухгалтер на підприємстві - це друга людина після керівника з прийняття усіх рішень, що стосуються фінансово-господарської діяльності, оскільки саме він наряду з директором ставить свій підпис майже на усіх документах. А це не тільки відповідальність, але й авторитет.
Професія оплачувана. Мова йде не тільки про розмір оплати, а й про черговість виплати. Навіть, якщо на Підприємстві не вистачає грошей для виплати зарплати усім працівникам, бухгалтерія зарплату отримує як правило у першу чергу.
„Той, хто сидить на грошах, без грошей не залишиться."
(Народна мудрість)
Найбільш завзяті представники професії, постійно підвищуючи свою кваліфікацію, рано чи пізно стають аудиторами, фінансовими директорами, директорами з економіки та фінансів, або відкривають власний бізнес - аудиторську чи консалтингову фірму. Але ще раз підкреслюємо - найбільш завзяті, оскільки ті, хто не працює над підвищенням свого рівня, як прийдуть працювати, скажімо, касиром, так з цієї посади і йдуть на пенсію.
Зараз багато керівників солідних фірм зацікавлені у підготовці бухгалтерського персоналу, тому не економлять коштів на навчанні бухгалтерів за рахунок коштів фірми. А знання - це специфічна субстанція, яка не може бути відокремлена від людини. Тому, якщо Ви маєте бажання вчитися, отримані нові знання завжди залишаться з Вами, де б Ви не працювали.
Отже, що нам дає професія бухгалтер позитивного:
1. Авторитет у колективі та серед колег.
2. Порівняно високу оплату.
3. Можливість підвищувати кваліфікацію та заробляти знаннями.
Тепер запитайте себе, що Вам з цього необхідно? Якщо нічого, то закривайте цю сторінку, і займайтесь іншими справами.
Якщо ж що-небудь зацікавило, задайте собі наступне запитання: а чи дійсно я зможу досягти цього, та як і навіщо я буду це використовувати?
Відповіді можуть бути приблизно такими: навіщо мені заробляти багато і напружуватися, якщо мій чоловік заробляє достатньо, щоб забезпечити сім'ю?
Шановний відвідувачу. Якщо Ви мислите саме так, не витрачайте свій дорогоцінний час на читання сього творіння, а почитайте яку-небудь книжку про любов або детектив „Колобок". Це буде саме те, що Вам необхідно.
Але, якщо Ви бажаєте мати авторитет серед співробітників, знайомих та колег, прагнете професійно зростати, прочитати наступну інформацію буде корисно, особливо враховуючи те, що зараз мова піде про те, які ж негативні моменти спіткають у роботі бухгалтерів.
Які ж недоліки та неприємності може принести нам робота на посаді бухгалтера?
Почнемо зі здоров'я.
Усі проблеми бухгалтерів зі здоров'ям виникають внаслідок малорухливого способу життя. Звідси - проблеми з нервовою системою, зокрема депресії, серцево-судинні захворювання, порушення обміну речовин, викривлення хребта, проблеми з кістковою та м'язовою тканинами, найнеприємнішими з яких є геморой.
Ви ще не передумали читати далі?
Перехід на сторінку: [1] 2 |
> читати далі |
Читати ще:
[на головну]
Коментарі (2)
Librarian
22.06.2011, 10:18
Процесс воспитания налогоплательщиков
В советские времена профессия бухгалтера не слишком ценилась, а профессий финансиста и маркетолога не было вообще. Уважением пользовались инженеры и руководители производства. Надо признать, в этом был определенный смысл, ибо вся финансовая структура, какой бы она ни была, создает лишь стимулы к труду, но не конечный продукт.
Пришли другие времена. Платить за отвезенную в банк платежку стали существенно больше, чем за произведенную деталь, и в область финансов по такому поводу попало немало умов.
К концу 90-х бухгалтерам в большинстве своем платили достаточно много вовсе не за профессиональные навыки, а за умение минимизировать налоги и работать с государством так, «чтобы не трогали». К этому моменту финансовая часть любого предприятия разделилась на «темную» и «светлую» стороны, которые перестали зависеть друг от друга. Для малых предприятий это выглядело обычно и буднично как «наличная касса». Для крупных предприятий, любящих авторитетно заявить, что они могут работать только «по-белому», — как окружение центрального производственного звена своими структурами: поставщиками, оптовыми покупателями-посредниками. Появилось модное словосочетание «мы работаем через торговый дом», и никак иначе. Читай: только он уводит от налогов всю нашу прибыль. Все приспособились к минимальной налоговой нагрузке: вы делаете вид, что налоги собираете и делаете что-то для государства, а мы делаем вид, что платим.
Ситуация начала меняться в период экономического роста. С 2003 года в формуле «надо не меньше тратить, а больше зарабатывать» наблюдался явный крен в сторону «больше зарабатывать». Дошло до того, что человек, который предлагал что-либо сэкономить, рассматривался как «ретроград», «не имеющий масштабного мышления» и даже «предпринимательской чуйки». Ценить стали тех, кто любыми путями и под любые залоги «приведет деньги» для покрытия сегодняшних нужд. А дальше — заработаем.
Оставшиеся разумные люди начали прятаться в область официальной «белой» бухгалтерии, где соблюдались хоть какие-то «правила игры». Но не тут-то было. Грамотные головы и здесь стали не нужны. Это в 90-е модно было «судиться с налоговой», искать «налоговые лазейки» и «держаться в рамках». Через десять лет все стало просто и откровенно: «конверт» и «единый налог».
Потом закончились деньги. Когда начали собирать кредитные долги, продвинутое руководство добило бухгалтеров своей позицией, что «государство вообще подождет». Даже свою «минимальную налоговую нагрузку». Ибо у меня долги, у провластной «крыши» — свои долги… Оставалось лишь ходить по контролирующим структурам и писать объяснительные в стиле: «так получилось, товарищ капитан…», «конечно заплатим, уважаемый начальник…». Предприятия перестали даже легально закрывать — слишком дорого и сложно.
Сегодня дело уже в психологии. Ни один финансист на сегодня не объяснит своему «учредителю», что «так надо», пока он сам или кто-нибудь рядом не получит санкции «по полной программе». Психология — стойкая штука. Не так давно одно из родственных предприятий прошло комплексную налоговую проверку. Попало под нее «заслуженно». «Сошлось» на сумме штрафных санкций с инспектором. На несколько порядков ниже имеющихся за этот период нарушений. Пришлось пройти все причитающиеся формальности (беседы с руководителями налоговых органов и налоговой милиции с протоколами и объяснительными). Но даже после этого у «группы учредителей» осталось впечатление, что «нужно было найти кому дать, чтобы вообще ничего не было». То есть воспитательный процесс налогоплательщиков явно не закончен. Остается только гадать: то ли внизу, то ли на самом высоком государственном уровне. Поэтому не знаешь, радоваться или горевать по поводу нынешнего террора в области налога на добавленную стоимость. То ли радоваться тому, что восстанавливаются хоть какие-то правила игры, за которые будут уважать финансовый менеджмент, то ли горевать по поводу «электронной бюрократии», которой все это сопровождается.
Сергей Бочкарев «Зеркало недели. Украина» №22
http://zn.ua/articles/82923
Xakerische
31.03.2011, 17:40
Как раз в последнее время работать бухгалтером не очень хочется (
Бедные они люди...
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.