Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Авторські статті »

Особливості обліку валових витрат за операціями із розрахунками у іноземній валюті згідно із Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» та застосування цих принципів при веденні обліку за допомогою автоматизованих програм

Надрукувати документ
АФ "ПРАЙМ БАЛАНС"
25.07.2008

Матеріал наданий аудиторскою компанією „ПРАЙМ БАЛАНС"
Тел.: 8 (044) 593-35-08, 8 (067) 409-69-46
E-mail: osereda@prime-balance.com

 

Питанням ведення податкового обліку операцій із розрахунками у іноземній валюті у зазначеному Законі присвячений п. 7.3.

Валові витрати за операціями із розрахунками у іноземній валюті пов'язані із поняттям «балансової вартості валюти».

Розмір балансової вартості валюти встановлюється у залежності від виду операції, стосовно якої він визначається, і для наступних операцій залежить від таких показників:

  •  за отриманою валютною виручкою - від курсу НБУ на дату надходження коштів (пп. 7.3.1);
  •  за валютою, придбаною на міжбанківському валютному ринку (МВР), за гривні - від курсу придбання цієї валюти на МВР (пп. 7.3.4);
  •  за валютою, придбаною на МВР, за іншу іноземну валюту - від курсу НБУ, який визначає балансову вартість іншої іноземної валюти, що була продана (пп. 7.3.4);
  •  за валютою, проданою на МВР, - від курсу НБУ, який визначає балансову вартість іноземної валюти, що була продана (пп. 7.3.5)
  •  за заборгованістю, яка виражена у іноземній валюті та підлягає перерахунку згідно з пп. 7.3.3, - від курсу НБУ на дату продажу (погашення) всієї або частини цієї заборгованості та/або на кінець звітного періоду (кварталу, півріччя, трьох кварталів та року)
  •  за іноземною валютою на банківських рахунках та у касі платника податку - від курсу НБУ на кінець звітного періоду (кварталу, півріччя, трьох кварталів та року).

У разі погашення певної суми заборгованості та/або перерахування певної суми коштів у іноземній валюті оцінка цієї суми при перерахунку у гривні здійснюється згідно з одним із методів (середньозваженої або ідентифікованої вартості), обраним платником податків на поточний рік (пп. 7.3.6). Слід зазначити, що норма щодо застосування цих методів оцінки викладена у зазначеному пп.7.3.6 нечітко, а також той факт, що для перерахунку балансової вартості валюти буде використана лише інформація про вартість валюти, отриманої як виручка згідно з пп. 7.3.1 або у результаті її придбання за гривні чи іншу іноземну валюту згідно з пп. 7.3.4, валютні надходження, отримані за іншими операціями, не впливатимуть на розмір балансової вартості валюти на банківських рахунках чи у касі підприємства на певну дату (при перерахунку за середньозваженою вартістю) або матимуть нульову балансову вартість (при перерахунку за ідентифікованою вартістю).

Перелічені принципи ведення обліку операцій із розрахунками у іноземній валюті мають бути враховані платниками податку при веденні податкового обліку, у т.ч. за допомогою автоматизованих систем.

У системах 1С версії 7.7 ці принципи закладені у документах журналу «Валютні операції» - Покупка валюти, Продаж валюти, Переоцінка валюти, у яких відстежуються відмінності між курсом НБУ на певну дату та курсом придбання/продажу валюти на МВР (у разі, якщо цей механізм з певних причин не підтримується, то підприємству слід або обновити програмний реліз, або коригувати інформацію податкового обліку за допомогою ручних проведень).

У системах 1С версій 8.0 і вище ці принципи реалізовані у документах журналу «Банк та каса» - Купівля-продаж валюти, Заявка на купівлю-продаж валюти, а також у документі «Закриття місяця», що складається з переліку регламентних операцій бухгалтерського та податкового обліку, які виконуюються не частіше одного разу за місяць для бухгалтерського обліку та не частіше одного разу за квартал для податкового обліку. До складу цих операцій віднесена і «Переоцінка валютних коштів», порядок якої встановлений «Параметрами податкового обліку», значення яких визначаються нормативною базою, і підприємство-платник не впливає на їх встановлення (тобто вони не зазначаються і не змінюються завдяки параметрам «Облікової політики податкового обліку»).

У інших системах автоматизації обліку принципи ведення обліку операцій із розрахунками у іноземній валюті звичайно реалізуються за допомогою спеціально прописаних програмних процедур та розподілу ролей і прав користувачів цих програмних комплексів, тобто їх коректність застосування має бути перевірена у тестовому режимі.

 

Ольга Середа
Партнер
ТОВ «ПРАЙМ БАЛАНС»
(067) 409-69-46
osereda@prime-balance.com

 

Читати ще матеріали автора

 

 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.