
Без коментарів
Набрав чинності з дня його офіційного опублікування, а саме з 11.04.2011 р. (Офіційний вісник України, 2011, N 25) Наказ Державної податкової адміністрації України від 28.02.2011 № 114, яким затверджена форма податкової декларації з податку на прибуток підприємства.
Перше враження: по даним бухгалтерського обліку попередню декларацію на прибуток, ще можна було скласти ( з врахуванням деяких коригувань), то теперішню проблематично.
У додатках до декларації наведені рядки, які бухгалтери ніколи не виділяли. Це погано, але і не таке витримували. Ще гірше те, що інші доходи та всі інші витрати необхідно розшифрувати. Детальна розшифровка сум та назв витрат, зазначених у рядку .... додатка, подається платником податку у довільній формі !!! Якщо бухгалтер надасть розшифровку інших витрат у сумі 100 тисяч гривень, а 10 гривень з цієї суми не розшифрує, то податковий інспектор не прийме цієї декларації - і поскаржитись нема підстав ! Добросовісний бухгалтер повинен роздрукувати всі інші витрати до копійки за кожен день кварталу, наприклад - журнал проводок. Групування та сумування однакових витрат вручну призведе до помилок та зайвого часу. Податковим інспекціям не вистачить приміщень де зберігати такі декларації. Продавці паперу та принтерів в захваті від нової форми декларації на прибуток. Сумно це все, але розчарувань немає - таке і очікувалось.
Є такий вислів - „Все зрозуміло, але що ви мали на увазі". Так і в додатку ІД декларації на прибуток рядок 03.24 „Суми безнадійної кредиторської заборгованості" та додатку ІВ декларації рядок 06.5.36 „Суми списаної безнадійної кредиторської заборгованості" - чому потрапила безнадійна кредиторська заборгованість у витрати, незрозуміло. У бухгалтерському обліку такого нема, у податковому такого теж ніколи не було. Що мали на увазі ???
Василь Дзьоба, аудитор
E-mail dzebavm@mail.ru
Читати ще:
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.