
Трамвайчик тронется, перон развалится.
Пунктом 39 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" від 2 грудня 2010 року № 2756-VI у статтю 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року № 996-XIV доповнити частиною третього такого змісту: „Підприємства, які мають право ведення спрощеного обліку доходів і витрат та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, можуть узагальнювати інформацію в регістрах бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису".
Пунктом 3 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено що: „інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку".
Лука Паччолі вважається батьком бухгалтерського подвійного запису. Основа його - бухгалтерські рахунки. Записи по рахункам у відповідності до змісту первинних документів і є бухгалтерський облік.
Порядок ведення рахунків бухгалтерського обліку для узагальнення методом подвійного запису визначено Інструкцією про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291.
Якщо Лука Паччолі прочитав би Закон про бухгалтерський облік у новій редакції, то він би образився на таке свавілля з бухгалтерським обліком, та вніс би у останню частину доповнення до вказаного Закону, а саме: „узагальнювати інформацію в регістрах НЕ бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису".
Василь Дзьоба, аудитор
E-mail dzebavm@mail.ru
Читати ще:
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.