
Як корабель Ви назвете, так він і попливе.
Капітан Врунгель
Статтею 139.1.7 Податкового кодексу „витрати на утримання органів управління об'єднань платників податку, включаючи утримання материнських компаній, які є окремими юридичними особами" не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.
Ця норма, за виключенням заміни слова „холдингових" на „материнських", перенесена до Податкового кодексу з статті 5.3.6 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств". Однак, вважаючи, що сукупність материнської компанії та контрольованих нею дочірніх компаній є холдинг, зміна чисто косметична.
Таким чином, коли платежі до материнської компанії здійснюються за послуги подібні до витрат на утримання органів управління, то проблема включення цих платежів до витрат, при визначенні оподатковуваного прибутку, залишається.
Коли в платіжному документі зазначено - утримання органів управління, то це витрати тільки у бухгалтерському обліку. Але, якщо зазначено - за надання консультаційних послуг, то консультаційні послуги аж ніяк не підпадають під дію вказаної вище статті 139.1.7 Податкового кодексу.
Консультаційні послуги можуть бути різного характеру. Наприклад: технічна допомога; маркетингові послуги (як же без них); допомога в складанні фінансової документації (складання звітів по консолідації); допомога в кадровій політиці та інше. Щоб виключити намагання податкових інспекторів поставити під сумнів вказані витрати, рекомендую оформити звіт про надані послуги. І тоді, тільки наляканий відсутністю порушень податківець (якому ви не намалювали порушення на його прохання), може звернути увагу на описані вище послуги. Однак, при оформленні звітів про надані послуги, шансів у податківців виграти у суді практично немає.
Василь Дзьоба, аудитор
E-mail dzebavm@mail.ru
Читати ще:
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.