Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Різне » Iз преси »

Налоговая создает новое спецподразделение

Надрукувати документ
30.07.2010

В составе налоговой милиции Государственной налоговой администрации Украины (ГНАУ) создается Главное управление специальных расследований. Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в пресс-службе ГНАУ.

Его появление первый заместитель председателя ГНАУ - начальник налоговой милиции Виктор Шейбут объяснил "необходимостью адекватного реагирования на рост интеллектуальной преступности в экономической сфере и усиления борьбы с этими негативными проявлениями".

По его словам, в последнее время в Украине наблюдаются тенденции к росту "высокоинтеллектуальных" способов и инструментов совершения преступлений в экономической сфере, так называемой "беловоротничковой" преступности. К таким инструментам принадлежат электронный банкинг, карточки пополнения электронных кошельков, скетч-карточки и т.п.

В ГНАУ отмечают, что создание нового подразделения в составе налоговой милиции отвечает требованиям Международного валютного фонда и Всемирного банка относительно усиления комплекса мер, направленных на вывод экономики из "тени".

 

Источник: news.liga.net

 

Позиція ДПА України щодо створення так званого „податкового спецназу"

 

„Утворення у складі податкової міліції ДПА України Головного управління спеціальних розслідувань, або, як його називають у засобах масової інформації, „податкового спецназу" викликано необхідністю адекватного реагування на зростання інтелектуальної злочинності в економічній сфері та посилення боротьби з цими негативними проявами", - заявив Перший заступник Голови ДПА України - начальник податкової міліції Віктор Шейбут.

Процеси глобалізації, зокрема, у сфері економіки вимагають достатніх сил та засобів, які були б здатні ефективно протистояти загрозам економічної безпеки нашої країни.

За словами Віктора Шейбута, останнім часом в Україні спостерігаються тенденції до зростання „високоінтелектуальних" способів та інструментів скоєння злочинів в економічній сфері, так званої „білокомірцевої" злочинності. До таких інструментів належать електронний банкінг, картки поповнення електронних гаманців, скетч-картки тощо. Їх використання робить злочинця знеособленим, керування значними обсягами коштів здійснюється дистанційно. Ці інструменти випереджають та перевищують розвиток адекватних технологій та методів протидії, які застосовуються контролюючими органами.

Економічні шахраї використовують новітні наукові, комп'ютерні технології, глобальні міжнародні інформаційні системи та інші засоби, намагаючись безпідставно отримати відшкодування податку на додану вартість, ухилитись від оподаткування та мінімізувати свої податкові зобов'язання. Наслідок цього - організовані конвертаційні центри, відмивання „брудних" доходів, вливання незаконно здобутих активів у реальну економіку, а це, відповідно, призводить до втрат із державного бюджету. При цьому злочинними проявами уражені практично всі ключові галузі економіки держави, насамперед кредитно-фінансова сфера, паливно-енергетичний комплекс, будівництво, торгівля тощо. На сьогодні економічна злочинність підриває соціальну та економічну цілісність держави.

„Основним завданням Головного управління спеціальних розслідувань стане боротьба з податковими правопорушеннями з боку транснаціональних та великих українських корпорацій, а також у сфері використання новітніх електронних технологій", - зазначив Перший заступник Голови ДПА України - начальник податкової міліції Віктор Шейбут.

Крім того, створення нового підрозділу у складі податкової міліції відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду та Світового банку щодо посилення комплексу заходів, спрямованих на виведення економіки з тіньової сфери.

Працівники новоутвореного підрозділу володіють відповідними знаннями та методами роботи міжрегіональних злочинних угрупувань, навичками із виявлення податкових правопорушень з використанням новітніх технологій тощо. При цьому мова не йде про збільшення штату податкової міліції та розширення її повноважень.

Джерело: http://sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=262689&cat_id=45661

 

 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.