Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Різне » Iз преси »

Британська бібліотека викладе в Інтернет газети 300-річної давності

Надрукувати документ
20.05.2010

Британська бібліотека оцифрує 40 млн газетних шпальт зі свого архіву, що охоплюють журналістські матеріали більш ніж за 300 років, у тому числі статті про Кримську та Англо-бурську війни.

Матеріали будуть викладені в Мережі видавничою компанією BrightSolid. Там заявили, що планують завершити оцифрування більше 4 млн сторінок протягом перших двох років. Всього на проект піде десять років.

Автори проекту зазначили, що він дозволить історикам заощадити багато часу, який поки йде на пошук оригіналу видання або його мікрофільмів.

З оцифрованими документами можна буде безкоштовно ознайомитися в основній будівлі бібліотеки на Сент-Панкрасі в Лондоні. За роботу з базою даних віддалено буде стягуватися плата.

Зараз газетний фонд Британської бібліотеки розташований на півночі Лондона, в Коліндейлі. Щорічно його відвідують близько 30 тисяч дослідників різноманітних сфер - від генеалогії до спортивної статистики.

Архів Британської бібліотеки налічує близько 750 млн газетних шпальт. У колекції представлені 52 тисячі місцевих, регіональних, загальнонаціональних та зарубіжних видань.

Проект вперше дозволить інтернет-користувачам шукати в базі даних архівні статті про важливі міжнародні події, скажімо про Кримську війну або про рух суфражисток.

Статті, написані в період перепису населення у Великобританії з 1841 по 1911 роки, також будуть викладені в мережу.

"Газети - безцінне джерело інформації для істориків, дослідників, фахівців з генеалогії, студентів і багатьох інших. Завдяки їм події минулого і особи оживають прямо на очах, і постають у всьому багатстві деталей", - сказала виконавчий директор Британської бібліотеки Лінн Бріндлі, представляючи проект на eForum у Вестмінстері.

За її словами, завдяки функції пошуку процес вивчення джерел у корені зміниться: замість прокручування мікрофільму або перегортання видань досить буде ввести слово в пошуковому рядку.

"Це дозволить колекції газет залишатися актуальною для нового покоління дослідників, які більше звикли шукати наукову інформацію за допомогою ноутбука, а не їздити безпосередньо в бібліотеку", - додала Бріндлі.

"Ті люди, які раніше не могли отримати доступ до оригіналу, зможуть ознайомитися з ним з будь-якої точки світу в будь-який час, - констатував, у свою чергу, глава BrightSolid Кріс ван дер Кауль. - Оцифрування надасть унікальну можливість познайомитися з головними подіями та періодами , що представляють історичний інтерес ".

Оригінали сторінок будуть переміщені в архіви Бостон-Спа (графство Західний Йоркшир). У національному архіві Британської бібліотеки збережуть цифрові копії відсканованих документів.

Тим часом в Україні планується створення єдиної електронної бібліотеки, до якої увійдуть документи, які зберігаються в Державному бібліотечному, Національному архівному та Музейному фондах, фонді Держархіву друку наукової установи Книжкова палата України імені Івана Федорова та інших бібліотечних, архівних і музейних фондах.

Протягом п'яти років ці документи будуть оцифровуватися та розміщуватись у безкоштовному доступі на веб-порталі Бібліотека XXI. Створення бібліотеки повинне початися в 2011 році.

Корреспондент.net

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.